13 września 2021

Sokowirówka Predom Eda SW-3

Nie wyobrażam sobie kuchni bez sokowirówki. Chciałabym Wam przedstawić sokowirówkę Predom Eda SW-3. Była ona jedną z najpopularniejszych polskich sokowirówek. Mój egzemplarz został wyprodukowany w 1974 roku i od tamtego czasu dzielnie służy w kuchni.

Sokowirówka Predom Eda SW-3 ma bardzo prostą budowę. Składa się z popychacza, lejka, ściąganej górnej obudowy, pojemnika na wytłoki i tarczy trącej z sitem. Do demontażu sita musimy użyć specjalnego klucza. Silnik o mocy 400 W ma stałą prędkość obrotową. Maszyna na nóżkach posiada przyssawki, które sprawiają, że nie przesuwa się na blacie w trakcie pracy.

Sokkowirówka jak wiemy, służy do odciągania soków z warzyw i owoców, które są rozcierane na wirującej tarce. Sok spływa lejkiem, a odpady trafiają do pojemnika znajdującego się z tyłu urządzenia. Tak przygotowane soki są znacznie zdrowsze niż te, które kupujemy w sklepach. Odciągany sok może zawierać kawałki owoców z powodu zastosowania dużych oczek w sitku.

Różne źródła podają, że powinniśmy spożywać dziennie około ½ do ¾ kg różnych owoców i warzyw, które są źródłem wielu witamin. Silnik o mocy 400 W ma stałą prędkość obrotową. Z dwóch pomarańczy wychodzi ok. szklanka soku.

Sokowirówke mam po babci, mam nadzieję, że będzie mi służyła długie lata 😉 

Tagi:
Copyright 2021. All rights reserved.

Opublikowano 2021-09-13 przez in category "Mój sprzęt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *