28 września 2021

Robot kuchenny Predom Zelmer typ 165

Przedstawiam wam mojego robota marki Predom Zelmer typ 165 z 1987 roku. Jest to urządzenie o napędzie elektrycznym z wymiennymi elementami roboczymi umożliwiającymi w znacznie krótszym czasie i przy mniejszym wysiłku wykonywanie wielu czynności, takich jak wyrabianie ciasta, bicie piany czy blendowanie.

Mój sprzęt jest bogato wyposażony. Posiada w zestawie końcówki unikające, hakowe końcówki wyrabiające ciasto, końcówkę do blendowania, tarczę przecinającą, kubek i wieszak. 

Końcówki ubijające służą do ubijania białek, śmietany, ucierania żółtek z cukrem, sporządzania kremów, ciast na omlety i naleśniki.

Końcówki hakowe służą do wyrabiania ciasta, takich jak np. ciasta ucierane, drożdżowe, serniki, pierniki. Maksymalna ilość wyrabianego ciasta to 2 kg.

Końcówka miksująca (blendująca) służy do mieszania napojów, rozdrabniania miękkich owoców i warzyw (np. maliny, truskawki, pomidory) surowych i gotowanych lub duszonych, jak np. szpinak, marchew, pomidory oraz do sporządzania majonezów z całych jak. Jest również bardzo przydatna przy sporządzaniu przeciętnych zup dla małych dzieci.

Tarcza przecierająca służy do przecierania przez sito surowych, miękkich owoców, (np. truskawek, malin), oraz gotowanych lub duszonych warzyw i owoców, takich jak np. marchew, pomidory, jabłka.

Robot wraz z wyposażeniem można umieścić na wieszaku przymocowanym wkrętami do ściany.

Robot nie powinien pracować dłużej niż 10 minut, a z nasadką  ponad 3 minuty. Założone czasu pracy w zupełności wystarczą do wykonania określonych czynności (np. wymieszanie ciasta), natomiast wielokrotna praca robota jest możliwa po około 20 minutach przerwy przeznaczonych na ostygnięcie układu napędowego.

Dodatkowo instrukcja obsługi posiada kilka przydatnych przepisów, których na pewno wypróbuję w mojej kuchni 😉

Tagi:
Copyright 2021. All rights reserved.

Opublikowano 2021-09-28 przez in category "Mój sprzęt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *